1
1 point

Tata Steel Masters Satranç Turnuvası 2021

Tata Steel Masters Satranç Turnuvasının 83. organizasyonu kesinlikle heyecan verici olacağa benziyor. Dünyanın en zorlu klasik satranç turnuvalarından biri 13 tur üzerinden 14 oyuncu ile oynanacak. Çok zorlu mücadelelerin olacağı turnuvada  sürpriz sonuçlar da kaçınılmaz olacaktır.

Turnuvanın Favori İsimleri

Carlsen, Caruana, Vachier-Lagrave ve Giri gibi favoriler, onları yenerek ilgi odağını çalmaya çalışan genç nesil büyükustalarla karşı karşıya gelecek. Turnuva ile ilgili benzersiz olan şey bu: Üst düzey oyuncular ile Alireza Firouzja ve Jan-Krzysztof Duda gibi genç ve yetenekli oyunculardan oluşan karışımı.

2021 Tata Steel Masters, 16-31 Ocak tarihleri ​​arasında Hollanda’nın Wijk aan Zee kentinde gerçekleşen 14 oyuncu ile gerçekleşecektir.

Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen, 2020 Şampiyonu Fabiano Caruana, Maxime Vachier-Lagrave, Anish Giri ve 17 yaşındaki Alireza Firouzja gibi yıldızların yer aldığı turnuva çok zorlu olacağa benziyor.

Zaman kontrolü, 40 hamle için 100 dakika, ardından 20 hamle için 50 dakika, ardından oyunun geri kalanı için 15 dakikadır ve 1. hamleden itibaren her hamle için 30 saniyelik bir artış vardır. Eşitlik bozmalardan sonra 2 maçlık yıldırım (5 + 3) playoff ve hala berabere kalırsa bir Armageddon maçı oynanacak. Parasal ödüller eşit olarak paylaşılacaktır.


Like it? Share with your friends!

1
1 point

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Yararlı Buldum Yararlı Buldum
4
Yararlı Buldum
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals